کارشناسی آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی یکی از گرایشهای رشته زبان انگلیسی است که هدف آن پرورش دانش آموختگانی است که با برخورداری از دانش نظری و مهارت‌های عملی در دوره چهارساله توانایی و تسلط در تدریس زبان انگلیسی در را کسب نموده و به نحو مطلوب از عهده آموزش زبان انگلیسی برآیند. این گرایش شامل هشت نیمسال متوالی یا چهار سال تحصیلی و به صورت نظام واحدی است. طول هر نیمسال ۱۶ هفته است. زمان تدریس هر واحد درسی در طول یک نیمسال از نوع نظری ۱۶ و هر واحد عملی و آزمایشگاه ۳۲ ساعت است.
رشته آموزش زبان در ایران در میان رشته‌های مربوط به زبان از نظر ادامه تحصیل دارای شرایط بهتری است این رشته در ایران تا مقطع دکتری تدریس می‌شود و تا چند سال آینده هم به تعداد دانشگاه‌‌هایی که در داخل کشور اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در این رشته می‌نمایند افزوده خواهد گردید. این گرایش در سال ۱۳۹۸ در دانشگاه مفید راه‌اندازی شد.
فارغ التحصیلان در این رشته باید از سطح بالایی از دانش زبان عمومی برخوردار باشند. علاوه بر دارا بودن دانش زبان عمومی، باید به مسایل مربوط به آموزش، تدریس و یادگیری زبان نیز تسلط یابند. به طور کلی افرادی که وارد این رشته می‌شوند نه تنها باید به زبان انگلیسی علاقه‌مند باشند، بلکه باید به برخی مسایل روانشناسی و آموزشی نیز علاقه‌مند بوده و مهمتر از همه دارای پشتکار فراوان باشند.