اخبار

گفتگو با معاون آموزش دانشگاه مفید پیرامون آزمون اختصاصی (ویژه طلاب) در سال ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مفید، با توجه به آغاز ثبت نام آزمون اختصاصی سال ۱۴۰۲ ویژه طلاب حوزه‌های علمیه در دانشگاه مفید، گفتگویی با جناب آقای دکتر سید مهدی نریمانی زمان آبادی معاون آموزش این دانشگاه به انجام رسیده است که متن آن به شرح زیر است:

ادامه مطلب
اخبار

اطلاعیه برگزاری آزمون اختصاصی دانشگاه مفید (ویژه طلاب حوزه‌های علمیه) ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

به اطلاع طلاب محترم حوزه های علمیه می رساند، آزمون اختصاصی دانشگاه مفید در سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری برگزار می شود. برای اطلاع از شرایط و ضوابط آزمون به لینک های زیر مراجعه نمایید.

ادامه مطلب
اخبار

«برنامه ۱۸۱» رادیو اینترنتی دانشگاه مفید منتشر شد

دکتر رهایی در این سخنرانی که در سال ۱۴۰۱ ایراد نموده اند، ضمن بیان تاریخچه‌ای مختصر پیرامون زندگی و زمانه قاضی نعمان مغربی، علل تالیف کتاب دعائم الاسلام توسط وی را شرح داده و در ادامه با بیان اینکه این کتاب مجموعه‌ای فقهی و حقوقی است، آن را به عنوان منبعی برای تنظیم روابط داخلی و خارجی دولت فاطمیان ارزیابی می‌نمایند. همچنین ایشان با اشاره به این نکته که کتاب دعائم الاسلام مورد توجه شیعه و سنی است، محتوای کتاب و مباحث آن از جمله حکومت داری، قواعد جنگ، حقوق بشر، حقوق بشردوستانه و … را مورد بررسی و تحلیل قرار می‌دهند. بخش پایانی این برنامه به پرسش و پاسخ اختصاص دارد.

ادامه مطلب
اخبار

«برنامه ۱۸۰» رادیو اینترنتی دانشگاه مفید منتشر شد

دکتر سلیمانی اردستانی در این سخنرانی که در سال ۱۴۰۱ ایراد شده است، ابتدا بحثی پیرامون جایگاه علم کلام در علوم اسلامی را مطرح می‌نمایند و ضمن انتقاد از وضع تنزل یافته آن در عصر کنونی، تاثیر مدرنیته بر علم کلام، ضعف نظام مندی، نپرداختن به مباحث پایه‌ای و… را با نگاهی تطبیقی به بحث می‌گذارند. همچنین ایشان در ادامه بحث خود به حلقه‌های مفقوده علم کلام از جمله، دنیا شناسی، انسان‌شناسی و راهنماشناسی اشاره نموده و ضرورت توجه به آن‌ها را مورد تحلیل قرار می‌دهند. بخش پایانی برنامه به پرسش و پاسخ اختصاص دارد.

ادامه مطلب