English            
ایمیل |  سامانه کتابخانه |  سامانه اداری |  سامانه آموزش |  سامانه تغذیه |  انتشارات |  فناوری اطلاعات|  كانون دانش آموختگان |  سامانه نشریات  
خانه
درباره مفید
آموزش
دانشكده ها
پژوهش
مراکز مطالعاتی
کتابخانه
پذیرش
دانشجویان
رويدادها

عنوان : نقد و پخش فیلم «بوسیدن روی ماه» با حضور عوامل فیلم در دانشگاه مفید
کد خبر : ۶۴۰
تاريخ :
 ۱۳۹۱/۰۷/۳۰ 
ساعت : ۱۰:۸:۱۱

به گزارش روابط عمومي دانشگاه مفيد  اکران اختصاصی و نقد و بررسی فیلم  بوسیدن روی ماه  روز يكشنبه 23/7/91 در دانشگاه مفيد برگزارشد.این فیلم، سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری را در جشنواره سی ام فیلم فجر از آن خود کرد.


                                                        این جلسه با حضور همایون اسعدیان(کارگردان) ، منوچهر محمدی(تهیه کننده) و رابعه مدنی یکی از بازیگران اصلی فیلم برگزار شد.همایون اسعدیان در پاسخ منتقد جلسه(سجاد احدی) با  مروری بر فیلم سازی خود ،گفت: فیلم ده رقمی را برای این کار کردم که بتوانم هزینه ساخت دو فیلم اصلی خودم یعنی طلا و مس و بوسیدن روی ماه که میل باطنی ام بود، درآورم و پشیمان نیستم.

كارگردان فيلم گفت: در بوسیدن روی ماه ، به هیچ وجه نمی خواستم مخاطب را احساسی کنم و فقط ایثار ، گذشت و عشق بین این دو مادر شهید و فضای واقعی خانواده آنها برایم مهم بود.

در ادامه جلسه منوچهر محمدی ضمن تشکر از دانشگاه برای برگزاری این جلسه، گفت: در طول دوره فعالیتم در سینما، هرگز نخواستم تصویری خلاف واقع از جامعه نمایش داده شود و خیلی حرف های ناگفته در مورد جنگ تحمیلی هشت ساله وجود دارد که قابل بیان نیست، ولی واقعا اتفاق افتاده است.

رابعه مدنی(بازیگر) در ادامه جلسه ، در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان گفت: من فضای جنگ و شهادت را در آن دوران از طریق اطرافیان، اعم از مادران شهید ،خانواده های پیرامونم درک کردم و خیلی خوشحالم که توانستم در این فیلم بازی کنم. سخت ترین لحظه برایم در این فیلم ستاد معراج بود و هنوز که هنوز است با خود می گویم ای کاش می توانستم در آن سکانس، توانایی بیشتری از خود نشان می دادم و بیشتر انرژی می گذاشتم.در پایان جلسه به رسم یادبود ،از عوامل فیلم بوسیدن روی ماه با اهدای جوایزی از طرف امور فرهنگی دانشگاه توسط مدیر محترم فرهنگی(محمد عاملی) تقدیر شد.


  بازگشت           چاپ چاپ