English            
ایمیل |  سامانه کتابخانه |  سامانه اداری |  سامانه آموزش |  سامانه تغذیه |  انتشارات |  فناوری اطلاعات|  كانون دانش آموختگان |  سامانه نشریات  
خانه
درباره مفید
آموزش
دانشكده ها
پژوهش
مراکز مطالعاتی
کتابخانه
پذیرش
دانشجویان
رويدادها

عنوان : جشن چهارمین سال تاسیس کلینیک حقوقی دانشگاه مفید برگزار شد.
کد خبر : ۴۷۷
تاريخ :
 ۱۳۹۰/۰۲/۲۶ 
ساعت : ۱۵:۵۹:۳۷
به گزارش روابط عمومی دانشگاه مفید جشن چهارمین سال تاسیس کلینک حقوقی دانشگاه مفید با حضور دانشجویان ، وکلا، مشاوران حقوقی و مسئولان قوه قضائیه برگزار شد.
                               

در ابتدای این جلسه آقای دکتر مقدادی مدیر محترم کلینیک حقوقی دانشگاه مفید گفت :
هدف ما از برگزاری این جشن ادامه دادن اهداف کلینیک حقوقی که خدمت کردن به مردم و نهادینه کردن ارزشهای انسانی است، می باشد. من امیدوارم روزی کلینیک حقوقی که جزء فرهنگ اسلامی ماست نهادینه شود. 
الحمدالله کلینیک حقوقی دانشگاه اکنون جایگاه مناسب خود را بدست آورده است. ما ابتدای راه اندازی کلینیک حقوقی دغدغه داشتیم که آیا فردا وکیل برای مشاوره دادن در کلینیک حقوقی حضور دارد یا خیر؟ ولی الان برای حضور وکلا وقت قبلی مشخص می شود. این امر علاوه بر نشان دادن جایگاه این مرکز ،نشان از تعهد وکلای محترم به ارتقاء عدالت در جامعه دارد.
من مطمئن هستم که این حرکت علاوه بر اینکه در آینده پایدار خواهد بود توسعه نیز خواهد یافت.
               
 
عضو هیات علمی دانشگاه مفید گفت:
۱- ما برای توسعه کلینیک حقوقی در همه دانشگاه ها آمادگی داریم.
۲-ما سال گذشته مدرسه تابستانی را داشتیم امسال نیز این مدرسه را داریم و مباحث حقوق کودک در اسلام را ادامه خواهیم داد. 
۳- از ادارات بهزیستی، کانون وکلا و دادگستری من در نهایت از همه دوستان که اجرای برنامه کمک کردند تشکر می کنم.

در این جشن دکتر مسعود موسوی کریمی قائم مقام محترم دانشگاه مفید گفت :
برای چند سال مرکز حقوق بشر دانشگاهای مفید، بهشتی و تهران در یک پروژه که توسط سازمان ملل حمایت می شد باهم فعالیت داشتند. از جمله امور مشترک برگزاری سلسله نشست هایی برای آشنا کردن اساتید و دانشجویان با فرهنگ کلینیک حقوقی بود. ایده تاسیس کلینیک حقوقی از آنجا شکل گرفت. بر این اساس بعد از برنامه ریزی در دانشگاه مفید اولین کلینیک حقوقی در ایران توسط دانشگاه مفید احداث شد. 
من در اینجا از وکلایی که بصورت رایگان در این کلینیک خدمت می کنند و ما را در تحقق وظیفه اجتماعیان یاری می کنند تشکر می کنم. 
                  
ما در دانشگاه مفید سعی بر این داشته ایم که فرهنگ کلینیک حقوقی را گسترش دهیم و من می توانم ادعا کنم با زحمات و مدیریت جناب آقای دکتر مقدادی و زحمات دست اندرکاران مرکز حقوق بشر دانشگاه مفید ، کلینیک حقوقی دانشگاه مفید به عنوان مرکز گسترش، آموزش و فرهنگ در زمینه کلینیک حقوقی در ایران مطرح است. امیداورم با ارایه خدمت به کلیه دانشگاه ها در فراگیر شدن این فرهنگ کمک کنیم. 
در ادامه این مراسم سرکار خانم دکتر محقق داماد نحوه ارائه مشاوره به مردم در کلینیک حقوقی را تشریح و با اشاره به روز جهانی خانواده ، از نهاد ها و ارگان های مربوطه برای همکاری دعوت نمودند . همچنین در ادامه ریاست محترم دادگاه خانواده قم جناب آقای اسماعیلی ، جناب آقای دکتر آقا یوسفی روانپزشک برجسته استان قم ، سرکار خانم ملک محمد معاونت برنامه ریزی دادگستری استان قم ، سخنرانی کردند.
در این مراسم میهمانانی از استان های اصفهان ، تهران ، کرمان و قم حضور داشتند .
                     
بازگشت           چاپ چاپ